چای احمد نیم کیلویی که از سکته قلبی یک زن جلوگیری کرد

چای احمد نیم کیلویی حاوی ترکیبات گیاهی زیادی است که برای بدن مفید است و خوردن آن می تواند چندین فواید سلامتی را به همراه داشته باشد.

از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد: تقویت سلامت قلب: مطالعات نشان داده است که مصرف غذاهای غنی از ویتامین C خطر سکته و بیماری های قلبی را کاهش می دهد و همچنین لیمو حاوی هسپریدین و دیوسمین است که در کاهش سطح کلسترول در بدن تاثیر دارد.

جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه: آب لیمو حاوی اسید سیتریک است که می تواند حجم و PH ادرار را افزایش دهد که محیط نامناسبی برای تشکیل سنگ کلیه ایجاد می کند و در نتیجه خطر عفونت را کاهش می دهد و خوردن نصف فنجان از آن این می تواند به آب میوه کمک کند تا خطر سنگ کیسه صفرا را در افرادی که قبلاً آن را داشته اند کاهش دهد، با این حال، نتایج مطالعات هنوز در این زمینه متفاوت است.

کاهش خطر کم خونی: ویتامین C موجود در لیمو، علاوه بر اسید سیتریک، می تواند به افزایش جذب آهن هِم موجود در منابع گیاهی در بدن کمک کند.

چای

که جذب آن برای بدن دشوار است که به کاهش خطر کم خونی که در نتیجه نخوردن کافی غذاهای حاوی آهن رخ می دهد، کمک می کند.

به تعویق انداختن پیری: ویتامین C موجود در لیمو به تشکیل و حفظ کلاژن کمک می کند و این ماده یکی از پروتئین های اساسی موجود در پوست و مو است، علاوه بر این، این ویتامین برای تقویت ایمنی بدن مهم است و ممکن است به مقاومت در برابر عواملی کمک کند. باعث بیماری شود.

امکان کمک به کاهش وزن: یک مطالعه نشان داد که ترکیبات پلی فنولی موجود در لیمو علاوه بر کاهش انباشت چربی در بدن، می تواند افزایش وزن را کاهش دهد.
آیا چای لیمو برای کاهش وزن فوایدی دارد؟ هیچ مطالعه ای وجود ندارد که نشان دهد افزودن لیمو به چای باعث کاهش وزن می شود، اما می توان گفت که افزودن کمی آب لیمو یا هر ماده غذایی حاوی ویتامین C به چای هنگام تهیه آن ممکن است فواید بدن را از پلی فنول های موجود در چای افزایش دهد.

فواید لیمو برای کاهش وزن مطالعه ای که در سال 2018 در Proceedings of the Nutrition Society منتشر شد، نشان داد که عصاره لیمو ممکن است با مهار فعالیت آنزیم مبدل آنژیوتانسین (به انگلیسی: Angiotensin Converting Enzyme)، به بهبود روند کاهش وزن کمک کند.

نشان داد که عدم فعالیت این آنزیم به کاهش تجمع چربی کمک می کند، مطالعه دیگری که روی موش ها انجام شد و در مجله Clinical Biochemistry and Nutrition در سال 2008 منتشر شد، نشان داد که مکمل های غذایی حاوی پلی فنول های موجود در لیمو ممکن است به کاهش چاقی کمک کنند.

و بهبود مقاومت به انسولین با افزایش متابولیسم چربی ها و کاهش بروز سندرم متابولیک (به انگلیسی: Metabolic Syndrome).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.