هویج اصفهان قند خون را تا 10 درصد کاهش می دهد

دیابت کربوهیدرات ها 10 درصد محتوای هویج را تشکیل می دهند و نیمی از آنها به شکل قند و تقریباً 30 درصد آنها به شکل فیبر رژیمی هستند که باعث افزایش شدید سطح قند خون می شود، بلکه در بیماران دیابتی.

توصیه می شود زمانی که هویج اصفهان را در دوزهای دارویی مصرف می کنند، سطح قند خون را به طور مداوم کنترل کنند.

برای جلوگیری از افت شدید سطح قند خون؛ از آنجایی که ممکن است با داروهایی که مصرف می کنند مغایرت داشته باشد، شایان ذکر است که خوردن هویج تازه و نپخته خطر افزایش قند خون را کاهش می دهد.

از آنجایی که پختن هویج باعث افزایش فراهمی زیستی کربوهیدرات‌های موجود در آن می‌شود، که ممکن است اثر هویج بر سطح قند خون، به‌ویژه در افراد دیابتی را کاهش دهد.

فواید هویج برای چشم شایع است که خوردن هویج با تقویت بینایی همراه است و اگرچه این باور عمومی ناشی از یک افسانه است، هویج حاوی سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها مانند بتاکاروتن و لوتئین است که به محافظت از چشم در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند.

هویج

که منجر به آسیب سلولی، پیری و بیماری مزمن می شودو بیماری های چشم، زیرا بدن انسان ترکیب بتاکاروتن را به ویتامین A تبدیل می کند که در فرآیند ساخت رودوپسین که یکی از رنگدانه های بنفش رنگ چشم است و مسئول حس نور و بینایی در چشم است، استفاده می شود.

تاریکی، و شایان ذکر است که بدن بتاکاروتن را جذب و استفاده می کند، اگر به صورت پخته خورده شود، کارآمدتر است، علاوه بر این مصرف آن با منبع چربی باعث افزایش راندمان جذب آن می شود، زیرا این ویتامین محلول در چربی است و هویج زرد حاوی بیشترین مقدار لوتئین، که به کاهش خطر دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن کمک می کند (به انگلیسی: degeneration macular degeneration).

این وضعیتی است که در آن بینایی تار یا از بین می رود.

فواید هویج برای نوزادان و کودکان این امکان وجود دارد که مادر از حدود شش ماهگی کودک خود شروع به تغذیه هویج کند، زیرا وارد کردن غذاهای جامد به برنامه غذایی کودکان به عادت دادن آنها به طعم های مختلف کمک می کند و غذای آنها را سالم و متنوع می کند و همچنین مناسب است.

برای تغذیه نوزادان هویج چون طعم شیرین و بافت نرم دارند، علاوه بر این منبع غنی از مواد مغذی ضروری است که بدن آنها به راحتی با آنها مقابله می کند، مانند ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر غذایی که معمولاً کودکان به آن نیاز دارند.

فیبر، به خصوص اگر غذای آنها کم فیبر باشد مانند غلات بچه، و شایان ذکر است که دستور العمل های زیادی برای نوزادان وجود دارد که می توان با هویج درست کرد.

مانند هویج آب پز، هویج برشته و سایر دستور العمل های مختلف.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.