مصرف چای احمد قوطی فلزی معده درد را درمان می کند

فواید کلی چای چینی چای سیاه چینی از نظر اکسیداسیون با چای سبز و چای قرمز متفاوت است.

از آنجایی که چای احمد قوطی فلزی برخلاف چای قرمز برای مدت طولانی در معرض اکسیداسیون قرار نمی گیرد، در حالی که چای سیاه چینی تا حدی اکسیده می شود و چای سیاه چینی حاوی بسیاری از ویتامین ها، مواد معدنی مغذی و آنتی اکسیدان های مفید برای بدن است که مهمترین آنها هستند؛ اپی گالوکاتچین گالات، تافلاوین ها، تئاروگن ها و اسید آمینه تیانین مسئول ایجاد احساس آرامش ناشی از مصرف چای هستند، همچنین حاوی کافئین به مقدار مشابه با چای سبز است.

آسیب چای اثرات مضر نوشیدن چای در مقادیر زیاد در اینجا برخی از آسیب هایی که ممکن است در اثر نوشیدن زیاد چای ایجاد شود آورده شده است: کاهش جذب آهن چای منبعی غنی از تانن یا تانن است که با عنصر آهن موجود در غذاها مرتبط است و ممکن است جذب آن در دستگاه گوارش را کاهش دهد.

چای

افزایش احساس اضطراب، استرس و کمبود خواب افزایش مصرف کافئین در چای بیش از حد طبیعی می تواند باعث احساس استرس و کمبود خواب شود.

از آنجایی که باعث کاهش تولید هورمون ملاتونین می شود که باعث کم خوابی می شود و در صورت مشاهده این علائم، باید نوشیدن چای را کاهش دهید یا جایگزین های چای بدون کافئین مصرف کنید.

افزایش خطر سوزش سر دل شل شدن عضله در قسمت تحتانی مری به دلیل افزایش مصرف کافئین در چای افزایش می یابد همچنین باعث افزایش تولید اسید در معده و رفلکس آن به مری می شود و باعث احساس سوزش سر دل می شود.

حالت تهوع، سرگیجه و سردرد در برخی از افرادی که پس از مصرف یک تا دو فنجان چای به دلیل داشتن تانن یا تانن، دچار آلرژی می‌شوند، ممکن است در بافت‌های دستگاه گوارش ایجاد شود و همین امر باعث بروز علائم تهوع و درد معده و نوشیدن چای می‌شود. مقادیر زیاد و به طور مداوم باعث سردرد مزمن و مقادیر زیاد آن نیز ممکن است باعث سرگیجه شود.

با این حال، این عارضه جانبی نادر است و تنها در صورتی رخ می دهد که چای در مقادیری از 6 تا 12 فنجان، معادل 1.4 تا 2.8 لیتر مصرف شود.

اثرات مضر نوشیدن چای با معده خالی هیچ مطالعه‌ای وجود ندارد که مضرات نوشیدن چای با معده خالی را نشان دهد، اما طبق بررسی منتشر شده در مجله Drug Safety در سال 2008، مصرف عصاره چای سبز غلیظ با معده خالی مضرات بیشتری نسبت به مضرات ناشی از خوردن آن بعد از غذا دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.