سرامیک زاگرس در کشور های اروپایی به عنوان مصالح اصلی و مقرون به صرفه در ساخت و ساز استفاده می شود

کاشی و سرامیک زاگرس به عنوان ماده اصلی سقف به طور گسترده در مناطق گرم، به ویژه در کشورهای اروپایی، به عنوان یک مصالح بام مقرون به صرفه و بادوام برای ظرافت معماری و ایجاد یک سد آب مناسب در برابر بارندگی های شدید و عایق خوب در برابر آفتاب استفاده می شود.

این به دلیل مقاومت خوب کاشی ها در برابر هوا، در دسترس بودن مواد اولیه و فناوری تولید نسبتا ساده است.

دوام بالا که می تواند به 300 سال برسد، مقاومت در برابر آتش و ظاهر جذاب، کاشی و سرامیک را به یکی از مؤثرترین مصالح ساختمانی تبدیل کرده است.

مهم ترین ایرادی که مانع استفاده از کاشی و سرامیک می شود، وزن زیاد سقف تمام شده است که منجر به افزایش استحکام همپوشانی سقف می شود.

همچنین وزن زیاد کاشی ها کار سقف را پیچیده می کند و طراحی محصول به شیب قابل توجهی (بیش از 30 درجه) سقف نیاز دارد که راه حل های معماری ممکن را محدود می کند.

در محصولات سرامیک های ریز، شکستگی خرده ساختاری کلان همگن دارد. این می تواند متخلخل باشد، به عنوان مثال، با کاشی های فایانس لعاب دار، و متخلخل (کاشی های کف، آجرهای مقاوم در برابر اسید، محصولات چینی).

محصولاتی که خرده زینتر شده با جذب آب کمتر از 1% دارند، سنگ سرامیک نامیده می شوند.

سرامیک

اگر در عین حال، خرده نیز شفافیت داشته باشد، آن را چینی می نامند.

با توجه به هدف طراحی، گروه های زیر از سرامیک های ساختمانی متمایز می شوند: محصولات دیوار. محصولات نما؛ محصولات برای روکش دیوار داخلی؛ کاشیهای کف؛ محصولات برای سقف و سقف؛ محصولات برای ارتباطات زیرزمینی؛ محصولات عایق حرارتی؛ محصولات مقاوم در برابر اسید و مقاوم در برابر حرارت؛ نسوزها

روکش دیوار توسط دو نوع کاشی اصلی – مایولیکا و فیانس ساخته می شود.

برای تولید کاشی مایولیکا از خاک رس قرمز سوز استفاده می شود و کاشی های تمام شده لعاب می شوند.

در ساخت کاشی های فایانس از مخلوط فلدسپات، کائولن و ماسه کوارتز استفاده می شود.

خرده متخلخل چسبندگی خوبی را برای محصول نهایی با ترکیب چسب فراهم می کند و همچنین وزن کاشی را کاهش می دهد، لعاب به ایجاد ظاهر زیبایی و بهداشت کمک می کند.

کاشی‌های دارای خرده متخلخل به دلیل مقاومت کم در برابر سرما نمی‌توانند در شرایط آب و هوایی ما برای دکوراسیون فضای باز استفاده شوند.

آنها همچنین برای کفپوش کاملاً نامناسب هستند، زیرا خرده متخلخل مایعات را جذب می کند، که به عنوان منبع خوردگی زیستی عمل می کند.

علاوه بر این، خرده متخلخل استحکام و مقاومت در برابر سایش را کاهش داده است.

با این حال، با توجه به معرفی مواد افزودنی که تشکیل یک ساختار ریز متخلخل و به دست آوردن خود لعاب سطح را امکان‌پذیر می‌سازد، می‌توان از کاشی‌های دارای خرده متخلخل در خارج استفاده کرد و از خاک‌های با کیفیت پایین برای تولید آن‌ها استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.