راز تاجری که خرمای صادراتی جهرم او را از ورشکستگی نجات داد!

خواص خرما بسیار زیاد است زیرا غذایی بسیار غنی از مواد مغذی و قطعا مقوی است، کشت این میوه در دهه های اخیر به طور تصاعدی افزایش یافته است و به تبع آن مطالعات انجام شده برای بررسی فواید واقعی خرما نیز انجام شده است.

حال بیایید به این جنبه عمیق تر برویم و ببینیم که اثرات مفید اصلی خرمای صادراتی جهرم چیست.

خواص آنتی اکسیدانی همانطور که قبلاً در پاراگراف قبل ذکر شد، خرما مانند همه گونه های گیاهی دارای مقدار مناسبی کاروتنوئید است.

این مولکول ها، که به عنوان پیش سازهای ویتامین A در نظر گرفته می شوند، دارای فعالیت آنتی اکسیدانی هستند که قادر به غیرفعال کردن رادیکال های آزاد موجود در سطح سلولی هستند، اما باید تاکید کنیم که میزان کاروتنوئیدها در خرمای کم آبی زیاد نیست.

خاصیت ضد التهابی خرما همچنین دارای خاصیت ضد التهابی است و مصرف آن با تولید کمتر مولکول های التهابی مانند COX-2 همراه است، به نظر می رسد خواص ضد التهابی خرما بیش از هر چیز در دستگاه تنفسی رخ می دهد.

خرما

 

سلامت قلب و عروق همانطور که دیدیم خرما حاوی مقدار بسیار بالایی پتاسیم است و به همین دلیل برای سلامت قلب و عروق ما مفید است، در واقع پتاسیم همراه با سدیم ضربان قلب، فشار خون و تعادل هیدروالکتریک بدن ما را کنترل می کند.

بهبود بینایی همان کاروتنوئیدهایی که به آنها اشاره شد می توانند مزایای بیشتری برای سلامتی ما داشته باشند: بهبود بینایی ما.

لوتئین در واقع در داخل چشم ما نیز وجود دارد و از آسیب اشعه های نور محافظت می کند.

درمان یبوست فواید خرما به دستگاه گوارش نیز می رسد، همانطور که اشاره کردیم، خرمای تازه مواد غذایی حاوی مقدار مناسبی فیبر است که می تواند نظم روده را در صورت وجود یبوست بهبود بخشد.

ناباروری مردان اغلب با محیط سلولی بسیار اکسید شده و حضور زیاد فلزات سنگین در بدن انسان همراه است.

بر اساس مطالعات اخیر و بررسی سیستماتیک مورخ دسامبر ۲۰۱۵، پلی فنول‌های موجود در خرما می‌توانند فلزات سنگین را کلات کنند و در نتیجه محیط سلولی را بهبود بخشند.

مصرف خرما توسط یک مرد می تواند حرکت سلول های اسپرم او را بهبود بخشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.