با استفاده از فرش اردکان طرح شکوفه منزل خود را بهاری نمایید!

فرش اردکان طرح شکوفه فرش های اردکان دستباف را می توان در زمره فرش های طبیعت گرایانه، پر کار و استفاده کامل از نقوش ظریف در سراسر فرش قرار داد.

معروف ترین طرح های آن عبارتند از: نباتی، تکه تکه، درختی، درختچه ای، قاب قرآنی، تصویر، افشان و غیره که طرح گلدان معروف است، یکی از شاهکارهای قالی دوره صفویه است.

فرش دستباف کاشان: طرح و کیفیت بالای فرش کاشان، فرش های آن را به یکی از بهترین فرش های ایرانی تبدیل کرده و شهرت جهانی پیدا کرده است.

امروزه در فرش اردکان کاشان از نقشه لچک و ترنج بیشتر استفاده می شود که به لچک شاه عباسی و ترنج معروف است.

فرش اردکان دستباف: احتمالاً شهرت و آوازه فرش اردکان طرح شکوفه را شنیده اید، فرش های بسیار ارزشمندی که در بسیاری از مجموعه ها و موزه های جهان نیز نگهداری می شوند.

فرش اردکان طرح شکوفه در طرح های متنوعی بافته می شود و تنوع طرح های فرش تبریز بسیار زیاد است.

بسیاری از فرش های تبریز با ظرافت و دقت بافته می شوند و بسیار نازک می شوند فرش اردکان اغلب با پشم یا ابریشم بافته می شود و بافت آن معمولاً با پنبه یا ابریشم و به ندرت با پشم انجام می شود.

فرش

فرش اردکان دستباف اصفهان: ساختار اصلی اغلب طرح های فرش اصفهان از الگوی لچک و ترنج پیروی می کند. نقوش اسلیمی زیبا و چرخش آنها در ساختار لچک، ترنج و متن فرش به وضوح دیده می شود و قاب هایی از نقوش اسلیمی در حاشیه این فرش ها دیده می شود.

از دیگر ویژگی های ظاهری و طراحی به کار رفته در فرش اردکان دستباف اصفهان می توان به چرخش ساقه های ختایی به صورت فرعی با ساقه های اسلیمی به همراه گل های زیبای شاه عباسی اشاره کرد.

فرش اردکان دستباف فراهان: فرش بادوامی که با پشم مرغوب بافته می شود و ارتفاع پرزهای آن در اصل بسیار کوتاه است، اما باید توجه داشته باشید که این وصف فرش کلاسیک و قدیمی فراهان است فراموش نکنیم که فرش فراهان شهرت جهانی دارد.

فرش اردکان دستباف نایین: فرش نایین را می توان از نظر طرح از فرش اصفهان معرفی کرد.

استفاده زیاد از نقوش لچک و ترنج با ترکیب نقوش اسلیمی و ختایی در فرش دستباف نایین به حدی است که فرش دستباف نایین را اغلب با طرح لچک و ترنج می شناسند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.